Výkup podílu pozemků

Jste vlastníkem podílu pozemku, ať už s větší nebo menší mírou povinností a práv a rozhodli jste se z jakéhokoliv důvodu svůj podíl prodat? Vyřešili jste přední právo na koupi podílu ostatních spoluvlastníků? Nebo máte s ostatními vlastníky problém? Rádi Vám tak jako tak pomůžeme.  Výkup podílu pozemků je řešením, jak rychle prodat svůj podíl bez zdlouhavého průběhu. 

Co je to výkup podílu pozemků? 

Výkup podílu pozemků je varianta, jak rychlým způsobem prodat svůj podíl a získat tak peníze bez dlouhého čekání. Při výkupu si zakládáme na proaktivním přístupu směrem ke klientům. Celý proces výkupu maximálně urychlujeme a peníze následně vyplácíme do 24 hodin. Počítat můžete s maximální podporou včetně vyplnění všech potřebných dokumentů a komunikací s danými úřady. 

Kdy mohu prodat svůj podíl?

Ať už vlastníte stejně velký podíl pozemku jako ostatní vlastníci, menšinový podíl nebo většinový podíl, při prodeji ten svůj musíte dle zákona od 1. ledna 2018 nabídnout přednostně ostatním vlastníkům podílů. Pokud všichni vlastníci podílů nebudou mít zájem o odkup, není co řešit a můžete svůj podíl bez problému nabídnout třetí osobě. Počítat však musíte s tím, že prodej pouhého jednoho podílu není tak snadný, jako kdybyste chtěli prodat pozemek celý. 

Je Váš pozemek předmětem zástavy, řešíte exekuci nebo věcné břemeno? Rádi Vám s tím vším pomůžeme, zajistíme vše potřebné, aby výkup mohl hladce proběhnout. 

Kolik dostanu peněz za svůj podíl? 

Cena, o které budeme při výkupu jednat, je ovlivněna několika faktory. Záleží samozřejmě na velikosti pozemku, jeho stavu a lokalitě a v neposlední řadě i na tom, jak velký podíl pozemku vůbec vlastníte. Samozřejmostí však pro nás je, že Vám nabídneme na základě odhadu nejvyšší možnou cenu. Kontaktujte nás a na všem se společně domluvíme ke spokojenosti obou dvou stran.