Výkup podílu domů

Spoluvlastníkem domu se můžete stát několika způsoby. V prvním případě můžete dům zdědit spolu se svými příbuznými, ve druhém nemovitost s někým koupíte. Dům pak spravujete společně s dalšími spoluvlastníky. Práva a povinnosti se ovšem odvíjí od velikosti spoluvlastnického podílu.

Někdy se ovšem stane, že péče o dům neprobíhá tak ideálně, jak byste si představovali nebo jak určuje podíl. Nebo v domě, který zdědíte, nechcete bydlet a spíš by se Vám hodily finance. Pokud jste dům koupili se svým manželem nebo svojí manželkou, musíte se v případě rozvodu majetkově vyrovnat. Řešením všech těchto situací je prodej vašeho podílu.

Pokud jste se dostali do jedné z těchto situací a uvažujete o prodeji, musíte svůj podíl nejdřív nabídnout ostatním spoluvlastníkům. Jestliže odmítnou, můžete zkusit podíl prodat přes realitní kancelář.

Co dělat, pokud chci mít peníze rychle?

Můžete využít našich služeb. Nabízíme výkup podílu domů rychle a diskrétně a pro klienta bez starostí a komplikací. Vykupujeme všechny typy domů v rámci celé České republiky. Jedinou podmínkou je, že podíl musí být ve vlastnictví prodávajícího. Vyřešíme i situace s domy v exekuci, s dluhy nebo zástavou.  Budeme za Vás jednat s věřiteli, exekutory a úřady. Pomůžeme Vám i v případě, že máte problém s ostatními spoluvlastníky.

Jak výkup podílu domu probíhá?

Na základě Vaší zprávy Vás bude kontaktovat náš specialista. Během konzultace s Vámi probereme Váš případ, nabídneme Vám nejvhodnější řešení a vybereme termín prohlídky Vašeho domu. Po návštěvě makléře a po znaleckém posudku určíme výši ceny za výkup podílu domu. V případě, že budete souhlasit, začneme řešit veškeré právní kroky. Zpracujeme návrh kupní smlouvy a zápis na katastr nemovitostí.

Finanční částku od nás obdržíte při podpisu kupní smlouvy. Záleží jen na Vás, zda peníze převedeme na účet nebo Vám je vyplatíme hotově.