Výkup podílu bytů

Kdy se jedná o spoluvlastnictví?

Spoluvlastníkem se stáváte v okamžiku, když kupujete nebo vlastníte byt s jinými lidmi. Nezáleží na tom, zda máte podíl menšinový nebo většinový nebo stejně veliký. Naopak velikost podílu rozhoduje o tom, jaká práva a povinnosti jako spoluvlastník máte.

Pokud jste spoluvlastníkem bytu a chcete byt prodat, ne vždy jde o rychlé a jednoduché řešení. V první řadě musíte byt nabídnout ostatním spoluvlastníkům a to za stejných podmínek jako kupujícímu. V okamžiku kdy odmítnou, jej můžete prodat jinému kupci. Prodat pouze určitý podíl ovšem bývá problém a nejde to mnohdy tak rychle, jak si vlastník představuje.

Jak tedy podíl nejrychleji prodat?

Nabízíme výkup podílu bytů na území České republiky. Vykupujeme byty bez ohledu na velikost, umístění nebo velikost bytu či podílu. Jedinou podmínkou je, že podíl musí patřit Vám. Není pro nás problém zařídit výkup podílu bytu, který je v exekuci, v dražbě nebo s dluhy.

Jak bude výkup podílu probíhat?

Na základě informací, které sdělíte našemu specialistovi, pro Vás připravíme nejlepší a nejrychlejší možnost jak výkup provést. Po návštěvě makléře, který byt prohlédne a zjistí jeho stav, zpracujeme znalecký posudek a nabídneme Vám nejvyšší možnou cenu. V případě Vašeho souhlasu s prodejem vyhotovíme návrh na kupní smlouvu. Po jejím podpisu obdržíte finanční částku, záleží jen na Vás, zda v hotovosti nebo převodem na účet. Následně se postaráme o další jednání s úřady a zajistíme vklad na katastr nemovitostí. Snažíme se, aby výkup podílu bytu proběhl pro majitele co nejrychleji a bez jakýchkoliv starostí. Zároveň nemusíte mít obavy, že bychom kontaktovali ostatní spoluvlastníky.

Jakou překážkou jsou dluhy nebo exekuce?

V tomto případě Vám pomůžeme vyjednat řešení s exekutory a věřiteli a zařídíme i veškerá právní jednání.